ЗИМА 2022 / 2023
MILMARI RESORT & SPA 3+*

Цените се дадени по соба на ден на база ноќевање со појадок / појадок и вечера

Tип на сместување

Бр на лица

01.12

27.12

28.12

03.01

04.01

13.02

14.02

18.02

19.02

04.03

05.03

31.03

Услуга

/

ВВ

НВ

НВ

НВ

НВ

ВВ

Standard Room

2

90

170

130

170

130

90

3

115

205

165

205

165

115

4

140

240

200

240

200

140

Superior Room /
Aparment

2

110

190

150

190

150

110

3

135

225

185

225

185

135

4

160

260

220

260

220

160

5

185

295

255

295

255

185

Superior Aparment

2

150

230

190

230

190

150

3

175

265

225

265

225

175

4

200

300

260

300

260

200

5

225

335

295

335

295

225

 

Во цената е вклучено:
- Појадок и вечера / ноќевање со појадок на база шведска маса (во случај во хотелот да престојуват помалку од 25 гости, оброците се служат на база сет мени)
- Неограничено користење на Wellness & Spa центар
- Надворешен паркинг (ограничен капацитет)
- Wi-Fi низ цел хотел
- Користење на ски-гардеробер во кругот на Конаци.
- Baby Cot - со претходна резервација
- Детско катче во присуство на родителите
- 5% попуст на сместување за престој од миниум 7 ноќи

Во цената не е вклучено: (задолжително плаќање во агенција)
- Туристичка такса 1€ по лице на ден; Деца 7-15 години 0,50€ по лице на ден; Деца од 0-6,99 години ГРАТИС
- Хотелско согирување 0,20€ по лице на ден
- Oткажување до 45 дена пред влез е без пенали;
- Трансфер до ски-центар (распоред истакнат на рецепција)
- Гаража 10€ на ден (однапред резервација)

Напомена:
- За престој помалку од 3 ноќи со доплата од 20% од цените прикажани во табелата.
- Доколку во двокреветна соба престојува едно лице цената се зголемува за 50%.
- Дете 0-4,99 години две возрасни лица доколку користи заедничко легло - ГРАТИС