ЗИМА 2021 / 2022

 GRAND HOTEL & SPA 4+* КОПАОНИК

SKI OPENING 09.12 – 12.12.2021

Цените се дадени по соба на ден на база полупансион

Тип на Соба

Пакет 1

Пакет 2

Сместување + ГРАТИС дводневна ски карта

Сместување + Ски школа + наем на ски оперма + ГРАТИС дводневна ски карта


1 pax

2 pax

1 pax

2 pax

Standard Room

294

339

334

419

Superior Room

344

359

384

439

Deluxe Room

354

399

394

479

Family Room

394

439

434

519

Family Suite

774

894

Junior Suite

959

1.119

Executive Suite

1.320

1.520

Цените се во евра а плаќањето се врши во денари по курс 1 еур = 62 денари

Пакет 1 вклучува:
- Влезници за концерти – голема сала на хотел Grand 10.12 и 11.12
- Ski Pass за 10.12 и 11.12.2021
- Wi-Fi
- Ски гардеробер
- Полупансион (појадок и вечера);
- Неограничено користење на Spa & Wellness центар на 2.000 m²: затворен базен со димензии 18х9, релакс зона, сауна свет-инфраред сауна, финска сауна, руска бања, тропски тушеви, хаммам, солено-ледена соба, kneipp....
- Базен и џакузи на отворено со топла вода
- Фитнес центар, анимација за деца од 3-12 години
- Надворешен паркинг (лимитиран капацитет)

Пакет 2 вклучува:
- Влезници за концерти – голема сала на хотел Grand 10.12 и 11.12
- Ski или Snowboard школа – настава во групи од 6-10 лица, 2 дена по 2 часа
- Целодневен наем на ски комплет (скии, стапови, чевли) или борд опрема (snowboard, чевли)
- Ski Pass за 10.12 и 11.12.2021
- Wi-Fi, ски гардеробер
- Полупансион (појадок и вечера);
- Неограничено користење на Spa & Wellness центар на 2.000 m²: затворен базен со димензии 18х9, релакс зона, сауна свет-инфраред сауна, финска сауна, руска бања, тропски тушеви, хаммам, солено-ледена соба, kneipp....
- Базен и џакузи на отворено со топла вода
- Фитнес центар, анимација за деца од 3-12 години
- Надворешен паркинг (лимитиран капацитет)

Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1€ по лице на ден; деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; деца до 7 години ГРАТИС;

Попусти и доплати:
- Дете 0-1,99 години со 2 полноплатежни лица ГРАТИС;
- Дете 2-7 години на заедничко легло со 2 полноплатежни лица ГРАТИС;
- Дете 2-12 години на дополнително легло 69€ по лице на ден;
- Доплата за дополнително легло во Superior, Deluxe и Family Room 69€ по лице на ден;

Доплати на лице место (не се задолжителни):
- Јога, пилатес, аеробик, пресонални тренинзи, фитнес тренинизи, подземна гаража 20€ на ден;

Ковид политика: хотелот гарантира поврат на уплатени средства во случај:
Потврдено приуство на корона вирус на едно или повеќе лица на кои се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест) или затворање на граници