ЗИМА 2021 / 2022
ХОТЕЛ
PUTNIK 4* - КОПАОНИК

Ски Опенинг  
Термин 09.12 – 12.12.2021
Пакет 4 дена / 3 ноќи

Стандардна соба 195 € (макс. 2+1 или 3 лица)
Фамилијарна соба 216 € (макс. 2+2 / 3+1 или 4 лица)
Апартман 234 € (мин. 4 лица)
Супериор соба 254 € (макс. 2+1 или 3 лица)


Во цената е вклучено:

- Пакет од 3 ноќи по лице на база појадок и вечера
- Користење на Wellness & Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања, тепидариум)
- Фитнес центар

Во цената не е вклучено:
- Користење на хамам
- Игротека за деца
- Game Room за деца
- Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
- Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

 Услови за деца:
- Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
- Деца од 2-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 50% попуст од цената;

Услови за откажување и промена на термин:
- Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

Пенали при отказ:

- До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
- 30% пенал ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот

- 100% пенал ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

Ковид политика:

Хотелот гарантира поврат на уплатени средства во случај на потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест) или во сличај на затворање на граници.
Плаќањето се врши исклучиво во денари по курс 1 еур = 62 денари