ЗИМА 2021 / 2022
Aпартхотел VILA TRAG 3*- Копаоник


Ski Opening  09.12 – 12.12.2021
Пакет 4 дена / 3 ноќи

Цена по лице на база ноќевање со појадок 59€
Цена по лице на база полупансион 75€

 

Во цената е вклучено:
- Цените се дадени по лице за пакет од 4 дена / 3 ноќи на база ноќевање со појадок / полупансион;
- Надворешен паркинг (лимитиран капацитет);
- Секојдневно чистење на соби;
- Трансфер на релација вила Траг-Ски Центар- вила Траг (распоред истакнат на рецепција);
- Wi-Fi;
Во цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1,20€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС;

Попусти и доплати:
- Деца до 3,99 години со 2 полноплатежни лица ГРАТИС;
- Деца 4-11,99 години со 2 полноплатежни лица 50% попуст;
- Трето возрасно лице во студио 50% попуст;
- Четврто возрасно лице во апартман 50% попуст;
- Петто возрасно лице во комфор апартман 50% попуст;
- Шесто возрасно лице во мезонет 50% попуст;

Начин на резервација:
- При резервација се остава 30% депозит, осатокот се доплаќа на 15 дена пред почетокот на аранжманот;
- Цените се дадени во EUR, уплата се врши во денарска противредност по курс 1€=62 Денaри;
Услови за откажување:
- 30% ке бидат наплатени доколку се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот;
- 80% ке бидат наплатени доколку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот;
- 100% ке бидат наплатени доколку се откаже 8-0 дена пред почетокот на аранжманот;
- Доколку гостинот го напушти хотелот порано од предвидениот датум на заминување, неискористените средства не се рефундираат; 

Ковид политика: Хотелот гарантира поврат на уплатени средства во случај: На потврдено приуство на корона вирус на едно или повеќе лица на киј се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест) или во случај на затворање на граници