ЗИМА 2023 / 2024 – КОПАОНИК
NEBESKA STOLICA 1 – Копаоник

10% попуст за уплата до 20.10.2023

Цените се дадени за наем на студио / aпартман за 7 ноќи

Смена

Нед / Нед

7 ноќи


Максимум лица

17.12

24.12

24.12

31.12

31.12

07.01

07.01

14.01

14.01

21.01

21.01

28.01

28.01

04.02

04.02

11.02

11.02

18.02

18.02

10.03

10.03

17.03

2+0 Студио

2

441

518

616

616

567

/

/

/

616

518

/

1+1 Студио

3

553

630

735

735

686

/

/

/

735

630

/

2+1 Студио

4

693

777

952

952

868

/

/

/

952

777

/

3+1 Апартман

5

784

882

1.085

1.085

987

/

/

/

1.085

882

/

4+1 Апартман

6

896

994

1.225

1.225

1.113

/

/

/

1.225

994

/


Во цената е вклучено:
- Наем на студио / апартман за 7 ноќи
- Користење на ски гардеробер
- Wi-Fi

Bo цената не е вклучено:
- Туристичка такса 1,20€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,52€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС (плаќање на рецепција)
- Хотелско осигурување за сите гости 0,60€ по лице на ден (се наплаќа на рецепција)

Напомена:
- Помал престој од 7 ноќи исклучиво на барање со доплата од +25% (минимален престој 3 ноќи)
- Цените се дадени во ЕУР, плаќање се врши исклучиво во денари по курс 1€=6
2 денари
- Можност за доплата на
полупансион (појадок и вечера) 20€ по лице на ден, појадок 9€ по лице на ден; Деца до 9,99 години имат 50% попуст
- Hotel Nebeska Stolica 1 се наоѓа во самиот ски центар (помеѓу 2 ски
патеки) нема можност да се пристигне со автомобил. Превоз на куфери се врши со моторни санки од страна на хотелот.

Начин на плаќање:
- При резервација е потребно 50% од вкупната сума на аранжманот, доплата се врши на 21 ден пред почетокот на аранжманот.

Oпис на сместување:
- Сите Студија / Апартмани се опремени со TV, телефон, Baby Cot (на барање), купатило со туш, фен, комплено опремена мини кујна.

2+0  студио – 1 просторија со 2 редовни легла (max 2 лица)
1+1 студио – 1 просторија со тросед на развлекување + 1 редовно легло (max 3 лица)
2+1 студио – 1 просторија со две редовни легла + тросед на развлекување (max 4 лица)
3+1 апартман – 2 простории - во спална соба 2 редовни легла, во дневна соба тросед на развлекување + 1 редовно легло / во спална соба француски лежај + редовно легло, во дневна соба тросед на развлекување (max 5 лица)
4+1 апартман дуплекс – две простории на две нивоа си внатрешни скали - во спална соба на кат 3 редовни легла, дневна соба со тросед на развлекување + редовно легло (max 6 лица)

Услови за откажување и промена на термин:

Промена на резервација се врши со доплата од +10% од цените доколку во мометот има расположливост на места

Oтказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма.
10% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже од денот на правење до 30 дена пред почетокот на аранжманот

20% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот

50% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот

100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот

Доколку се напушти хотелот предвреме не следува рефундација на неискористени средства.

Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во хотелот.