ЗИМА 2022 / 2023
Хотел PUTNIK 4*
10% попуст за уплата до 31.10.2022 (миним 7 ноќи)

Цена по лице на ден на база појадок и вечера

Период

СТАНДАРДНА

ФАМИЛИЈАРНА

АПП

СУПЕРИОР

ФАМИЛИЈАРНА СУПЕРИОР

Тип на соба

1/1

1/2
1/3

1/3
1/4

Мин.4 лица

1/1

1/2

1/3

1/4

01.12-22.12

120

80

88

96

156

104

23.12-28.12

143

95

105

114

186

124

29.12-02.01

240

160

176

192

312

208

03.01-22.01

173

115

127

138

225

150

23.01-11.02

150

100

110

120

195

130

12.02-12.03

180

120

132

144

234

156

13.03-18.03

150

100

110

120

195

130

19.03-04.04

120

80

88

96

156

104

Напомена:
Уплата на депозит 50% веднаш при правење на резервација, oстаток на 14 дена пред влез. Цените се во евра а плаќањето се врши во денари по курс 1 еур = 62 денари

Во цената е вклучено:
- Појадок и вечера
- Користење на Wellness & Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, џакузи, финска сауна, руска сауна, инфрацрвена сауна, турска бања, тепидариум)
- Фитнес центар
-Трансфер на релација хотел-центар-хотел (распоред истакнат на рецепција)
- Свечена новогодишна вечера на 31.12.2022
- Свечена божиќна вечера на 25.12 / 07.01

Во цената не е вклучено:
- Користење на хамам
- Игротека за деца
- Game Room за деца
- Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
- Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

Услови за деца:
- Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
- Деца од 3-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 30% попуст од цената во табелата доколку користат сопствено легло или 50% од цената во табелата доколку делат легло.

Услови за откажување и промена на термин:
- Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

Пенали и рокови за откажување на резервација:

- До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
- 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот

- 100% пенали ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот