ЗИМА 2022 / 2023
Хотел SREBRNA PLANINA SPA & RESORT 4*


Цените се дадени за 2 лица на ден

Тип на соба

Бр на лица

15.12-31.12

31.12-02.01

03.01-21.01

22.01-14.02

15.02-18.02

19.02-03.04

Double Room

2

144

192

168

154

168

134

Deluxe Suite

3

163

210

187

172

187

153

Deluxe 1-BD Apartment

4

182

230

206

192

206

172

Superior Suite

3

182

230

206

192

206

172

Superior 1-BD Apartment

4

202

249

225

210

225

192

 

15% попуст за уплата до 31.10.2021
2 деца до 11,99 години ГРАТИС

 

 

Во цената е вклучено:
- Сместување на база ноќевање со појадок
- Туристичка такса
- Неограничено користење на Wellness и Spa центар (внатрешен базен, џакузи, сауна, турска бања)
- Надворешен паркинг

- Ски гардеробер
- Трансфер до ски центар (распоред истакнат на рецепција)

 Во цената не е вклучено (плаќање на лице место):
- Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден

Услови за деца:
- 2 Деца до 11,99 години во присуство на 2 возрасни лица ГРАТИС;
- 3-то и 4-то возрасно лице доплаќаат 35€ по лице на ден;

 Политика за откажување:
- 30% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација до 15 дена пред почетокот на аранжманот.
- 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-0 дена пред почетокот на аранжманот.
- Доколку се напушти хотелот предвреме , рефундација на неискористени средства не е дозволена.
- Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во хотелот.

 Услови за резервација:
- За резервација е потребно уплата од 50% од вкупната цена на аражманот, остатокот од сумата се доплаќа 15 дена пред почетокот на аранжманот
- Цените се дадени во EUR, плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1€=62 денари.